Auraton Lock

Auraton Lock

W zamku tym została zastosowana najnowocześniejsza światowa technologia w zakresie techniki identyfikacji opartej na podstawie odcisków palców oraz mikroelektroniki. Urządzenie to jest wynikiem zastosowania techniki elektronicznej, optycznej, mechaniki i technologii obróbki powierzchni, jest to jednocześnie jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie zamków. Idealny do zastosowania wszędzie tam gdzie zależy nam na ograniczeniu dostępu osób do tego nieuprawnionych np.: w banku, hotele, pracownie komputerowe, serwerownie i wiele innych pomieszczeń o szczególnym znaczeniu gdzie wymagana jest kontrola dostępu.

Nie potrzeba klucza, wystarczy palec, który zostanie zidentyfikowany i porównany z wzorcem, po czym zamek natychmiast się otworzy. Jest to idealne rozwiązanie, zwłaszcza, że klucze czasem się gubią lub zostają skradzione. Zamek Auraton Lock oferuje wygodę i bezpieczeństwo. Całkowicie zaprojektowany w oparciu o zasady bezpieczeństwa przeciwpożarowego i BHP. Drzwi zawsze mogą być otwarte od wewnątrz pozwalając na szybką ewakuację z zagrożonego pomieszczenia.

Dodawanie nowych użytkowników, kasowanie i wszelkie ustawienia zamka wykonuje się wprost z klawiatury umieszczonej na zamku. Każdą z operacji można wykonać w niespełna 10 sekund i nie wymaga to specjalnych umiejętności czy żmudnego treningu, wystarczy tylko zapoznać się z instrukcją.
Zamek jest wyposażony w skaner odcisków, w którego skład wchodzi niezbijalna i odporna na zarysowania szybka. Zamek jest antystatyczny i odporny na uszkodzenia fizyczne np. zarysowania, uderzenia młotkiem oraz próby wandalizmu. Może być wykorzystywany na zewnątrz, jednak należy go zabezpieczyć przed bezpośrednim działaniem wody i wilgoci.

Podobnie jak w standardowych zamkach można go otworzyć za pomocą zwykłego klucza.

Przy pomocy pilota można można otworzyć zamek bez konieczności podchodzenia do niego, jednak działa on tylko od środka i jest pomocny przy wpuszczaniu osób do pomieszczenia zabezpieczonego zamkiem Auraton Lock.
W pamięci zamka można zapisać 99 różnych odcisków palca, na zamówienie dostępna jest wersja na 640 wzorów odcisków palca. Dodatkowo drzwi można zablokować od wewnątrz za pomocą rygla, tak zamkniętych drzwi nie da się otworzyć od zewnątrz. Hasło jest alternatywnym sposobem otwierania drzwi, może być ono maksymalnie 10-cyfrowe i wpisujemy je bezpośrednio z klawiatury umieszczonej na zewnętrznej stronie zamka. Posiada on gniazdo awaryjnego zasilania z baterii 9V, dzięki czemu nawet w przypadku rozładowania się baterii zasilających zamek będziemy mieli możliwość otwarcia drzwi.

Dane techniczne:

Wymiary Wewnątrz 226 x 80 x 25 mm
Pojemność pamięci Zewnątrz 226 x 80 x 239(38) mm
Standardowo 99 odcisków
Opcjonalnie 640 odcisków
Prawdopodobieństwo błędnych odrzuceń 0,01%
Prawdopodobieństwo błędnych przyzwoleń 0,0001%
Czas przetwarzania 1-2 sekundy
Dynamiczne zużycie energii 70 – 300 mA
Statyczne zużycie energii <12 mA
Żywotność baterii 4000 – 5000 otwarć
Wymagane zasilanie 5 baterii AA 1,5V
Materiały konstrukcyjne Stal nierdzewna
Temperatura pracy -10o – 45oC
Dopuszczalna wilgotność otoczenia 20% – 80%
Zasilanie awaryjne Z baterii 9V